ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА

політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

«Новий Курс» – це єдина комплексна програма швидкого відродження України. Вона була розроблена великим колективом українських фахівців та експертів у різних сферах життя держави і суспільства.

НОВА СТРАТЕГІЯ МИРУ

ПРІОРІТЕТИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ

Ми ефективно втілюватимемо Угоду про асоціацію Україна–ЄС. Наше майбутнє – в ЄС.

Ми послідовно працюватимемо над наданням Україні Плану дій для членства (ПДЧ) в НАТО. Наша безпека – в НАТО.

ДОНБАС І КРИМ

Ми вважаємо відновлення територіальної цілісності та суверенітету України головним пріоритетом.

Шлях до миру має розпочатися з безумовного звільнення Росією всіх в'язнів сумління, полонених і заручників.

Окрім Мінського процесу і Нормандського формату, ми пропонуємо започаткувати переговори за формулою Будапешт+, залучивши до процесу врегулювання такі держави як США та Велику Британію.

Ми наполягаємо на розгляді питань окупованого Донбасу і анексованого Криму в єдиному пакеті.

Ми продовжуватимемо активну міжнародну діяльність в рамках Ради Європи, ОБСЄ та Європейської Народної Партії для встановлення миру та повернення українських територій.

НОВА СОЦІАЛЬНА ДОКТРИНА

ЄВРОПЕЙСЬКА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Ми ставимо за мету за п’ять наступних років поступово досягти рівня середньої заробітної плати Польщі у доларовому вимірі. Сьогодні середня заробітна плата в Польщі у 3,5 рази вища, ніж в Україні.

СПРАВЕДЛИВІ ПЕНСІЇ

Ми запровадимо персоніфіковану пенсійну систему.

Мінімальну пенсію буде піднято до рівня 3094 грн. Жоден пенсіонер не буде отримувати пенсію менше реального прожиткового мінімуму для пенсіонерів, затвердженого законом.

Пенсійні внески відкладатимуться на особовий рахунок кожної людини у державному банку протягом усього періоду роботи.

Пенсійні збереження будуть щорічно індексуватись, на них будуть нараховуватися депозитні відсотки.

Держава гарантуватиме збереження приватних пенсійних рахунків усіма своїми ресурсами.

Якщо людина не встигне використати гроші на своєму пенсійному рахунку за життя, суму, яка залишиться, будуть успадковувати члени її родини.

Буде скасовано порядок, який позбавляє пенсій працюючих пенсіонерів.

ДОСТУПНА МЕДИЦИНА

Буде запроваджено обов’язкове медичне страхування за рахунок коштів роботодавців з одночасним зменшенням удвічі податкового навантаження на їх підприємства.

Це повністю забезпечить кожного громадянина безоплатними медичними послугами всіх рівнів найвищої якості, безоплатними медикаментами, які пропише лікар, та профілактикою захворювань.

Обов’язкове медичне страхування протягом найближчих років дозволить підвищити заробітну плату медиків до європейського рівня.

Ми повернемо людям право викликати лікаря додому.

У селах буде забезпечене повноцінне функціонування фельдшерсько-акушерського пункту (ФАПу) за рахунок залучення довгострокового кредитування строком не менше ніж на 20 років і за кредитною ставкою не більше 3% річних.

СПРАВЕДЛИВІ ТАРИФИ

Ціну на газ для населення буде знижено в 2 рази. Це дозволить вдвічі зменшити тарифи на тепло й гарячу воду, адже газ – це головна складова у їх вартості.

Ми спрямуємо газ українського видобутку виключно на потреби населення, збільшимо обсяг внутрішнього газовидобування. Стимулюватимемо енергозбереження.

ЯКІСНА ТА ДОСТУПНА ОСВІТА

Головним пріоритетом Нового Курсу ми визначили освіту та науку. Всю систему освіти, її фінансування та структуру буде принципово переглянуто.

Незалежно від того, куди дитина піде вчитися, у приватний заклад чи державний, гроші будуть іти за нею. Завдяки цьому, закон гарантуватиме безоплатну освіту, від початкової до вищої. Доступ дітей та молоді до освіти не залежатиме від заможності їхніх батьків.

Забезпечимо виконання закону, за яким базова зарплата освітян не може бути нижча за 3 мінімальні.

За п’ять років ми піднімемо заробітні плати освітян – вихователів, вчителів, бібліотекарів та викладачів до європейського рівня.

УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА

Буде збережено позитивні тенденції збільшення видатків на фінансування культури і продовжено практику виділення достатніх коштів на фінансування українського кіно, книги, контенту на радіо і телебаченні.

Прийнявши закон про меценатство, ми зменшимо навантаження на державний бюджет і зробимо систему фінансування культури гнучкішою.

Заробітна плата працівників культури за п’ять років буде поступово доведена до європейського рівня.

НОВА МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

ПЕРША РОБОТА ДЛЯ МОЛОДІ

Ми надамо суттєві податкові пільги кожному роботодавцю, який візьме на першу роботу випускників вузів. Це забезпечить впевненим стартом робочої кар’єри тисячі хлопців та дівчат, які щойно закінчили навчальний заклад.

МІКРОКРЕДИТУВАННЯ НОВОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

Для молодих підприємців ми розпочнемо програму довгострокового банківського мікрокредитування для всіх типів бізнесу.

Такі мікрокредити будуть надаватися у обсязі до 100 000 доларів, без застави – на основі обов’язкового страхування ризиків та під 3% річних.

ДОСТУПНЕ ЖИТЛО

Іпотечні кредити із страхуванням від державного фонду зроблять можливим придбання житла без першого внеску і без застави, під спеціальне страхування ризиків.

Ставка за такими кредитами буде становити не більше 3% річних. Іпотечний кредит буде видаватися на строк від 10 до 30 років.

ПІДТРИМКА СІМЕЙ З ДІТЬМИ

Ми повернемо виплати на народження дитини, які були раніше: 50 тис. гривень – при народженні першої дитини, 100 тис. гривень – при народженні другої дитини, 150 тис. гривень – при народженні третьої дитини та всіх наступних дітей.

НОВА ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ

ФІНАНСОВА СТАБІЛЬНІСТЬ

Ми відновимо довіру до банківської сфери та змінимо неефективну політику НБУ у сфері монетарного, валютного і банківського регулювання.

Підтримаємо створення та розвиток українських банків.

Для стрімкого економічного розвитку буде відновлене макро- та мікрокредитування бізнесу на європейських умовах.

Ми відновимо справедливість для тих людей, які втратили свої банківські вклади та власність під час стрімкого падіння курсу гривні.

НОВА ЕНЕРГЕТИЧНА ПОЛІТИКА

Ми створимо умови для розвитку відновлюваної енергетики: сонячної, вітрової, геотермальної та інших.

Ми вирішимо сміттєву проблему, зменшимо забруднення довкілля, що дозволить знизити рівень захворюваності, продовжить тривалість життя українців, допоможе боротись із глобальними кліматичними викликами.

Ми повністю демонополізуємо імпорт газу та забезпечимо в Україні біржову торгівлю всіма енергоресурсами, що дозволить формувати прозорі ціни та знизить вартість енергоносіїв.

Держава стрімко розвиватиме власну вугільну галузь замість імпортування дорогого закордонного вугілля.

РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ТА ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН.

Головною стратегією аграрної політики стане державна підтримка малих та середніх фермерських господарств і сільськогосподарських підприємств.

Мораторій на продаж сільгоспземлі буде продовжено. Але фермери, малі та середні сільгоспвиробники, які живуть і працюють на землі, зможуть викупити свою землю без аукціонів за рахунок пільгових кредитів. У людей, які захочуть продати свої паї, держава розпочне їх викуповувати за ринковою вартістю.

Буде прийнято закон про введення для аграріїв єдиного податку на гектар землі.

ОПТИМАЛЬНА ПОДАТКОВА СИСТЕМА

Для зменшення адміністративного тиску буде скасовано 37 податків і зборів, зокрема податок на спадок, держмито та судовий збір.

ПДВ буде скасовано та замінено мінімальним податком на реалізацію, як у США.

Замість обтяжливого податку на прибуток буде запроваджений податок на виведений капітал.

А замість єдиного соціального внеску, який тримає в тіні 50% заробітної плати, буде введено персоніфіковану пенсійну систему.

Перший етап невідкладних дій програми “Новий Курс” буде реалізовано за перші 100 днів після парламентських виборів.

Люди нарешті відчують позитивні зміни у житті країни!

Голова партії                                                                               Ю. Тимошенко